KARBÜRATÖRLÜ ARAÇLARA SIRALI SİSTEM LPG MÜJDESİ

KARBÜRATÖRLÜ ARAÇLARA SIRALI SİSTEM LPG MÜJDESİ

KARBÜRATÖRLÜ ARAÇLARA SIRALI SİSTEM LPG MÜJDESİ
   Cangas firması geliştirdiği sistem ile karbüratörlü araçlara sıralı sistem LPG takmayı başardı. Uşak'ta 7A Mühendislik Otogaz dönüşüm firmasında takılan sistem, yakıt tasarrufu ve yüksek performansı nedeniyle kısa sürede yoğun ilgi görmeye başladı.
   Cangas firması LPG’de devrim niteliğinde bir çalışmaya imza attı. Firma uzun süreden beri üzerinde çalıştığı sistemi uygulamaya başladı. Cangas firması geliştirdiği yeni sistem sayesinde bundan böyle karbüratörlü araçlara da sıralı sistem LPG takmayı başardı. Bu yeni sistem hem performans artırıyor, hem de yakıt tasarrufu sağlıyor.

   Cangas firması tarafından geliştirilen bu sistemi Uşak'ta sadece 7A Otogaz takıyor. Yeni Sanayi 4. Sokakta  faaliyet gösteren 7A Otogaz, eski sistemini değiştirmek isteyen araç sahiplerinin akınına uğruyor. Karbüratörlü araçlarda takılan LPG, araçta benzine oranla performans düşüklüğüne neden oluyordu. 1 Şubat itibari ile yeni sistemi araçlarda uygulamaya başlayan 7A Otogaz gelen yoğun talebe karşılık vermeye çalıştıklarını söyledi. Cangas mühendisleri tarafından geliştirilen sistemi öncelikle kendi aracına takıp kullandığını ve performansından memnun kaldığı için de müşterilerine uygulamaya başladığını dile getiren 7A Otogaz  sistemin çok başarılı olduğunu söyledi.

YENİ SİSTEM ÇOK BAŞARILI

   Zavoli ve Cangas firmalarının bayiliğini yapan 7A Otogaz, yeni takmaya başladıkları sistem hakkında bilgiler verdi. Sistemin son derece başarılı olduğunu belirten 7A Otogaz “Bu sistem artık karbüratörlü olan tüm araçların elektronik olarak sıralı sisteme dönüştürüyor. Bu sistem sayesinde eski sisteme göre araçta yüzde 15 yakıt tasarrufu, yüzde 30 performans artışı sağlanıyor. Eski sistemde hava filtresi değiştirildiğinde ayar yapılması gerekiyordu. Yeni sistemde sistem ilk kurulduğunda bilgisayar ile ayar yapılıyor daha sonra ise ekstra bir ayara gerek duyulmuyor.

   Daha önce LPG takılı olan araçlarda sistem sadece ön grubun değiştirilmesi ile uygulanabiliyor. Sadece ön grup değişimi olursa 950 TL, komple sistem olursa ise 1350 TL’ye mal oluyor. Tüm araçlarda patlama, tekleme sorunu da bu yeni sistem sayesinde ortadan kalkıyor” dedi.

 MÜŞTERİ MEMNUN

   Çok uzun süreden beri karbüratörlü araç sahiplerinin ‘Bizim aracımıza neden sıralı sistem LPG takılamıyor’ sorularına maruz kaldıklarını dile getiren 7A “Karbüratörlü araçlara takılan LPG sistemi tam performansı yakalayamadığı için birçok sorunu da beraberinde getiriyordu. Araç sahipleri de sıralı sistem LPG kullanmak istediklerini bize iletiyordu. Bayiliğini yaptığımız Cangas firmasının mühendisleri geliştirdikleri bu yeni sistem sayesinde araç sahiplerinin imdadına koştu. Kısa sürede eski sistemi yeniye dönüştürüyoruz. 


    İşletmemizde güncel arıza tespit ve LPG ayar cihazlarıyla araç bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Uşak da LPG sektörüne yeni bir soluk kazandırdık. Bu işin hem okulunu okuyup hem de pratiğinde yetişmem, benim için büyük bir avantaj oldu” dedi.

   7A Otogaz Ayvaz Özmen / UŞAK